9-12 TEMMUZ 2022 MAKEDONYA-KOSOVA-BULGARİSTAN

0 TL'den başlayan fiyatlarla
Rezervasyon işleminden önce lütfen tarih seçiniz
Tur Porgramını Yazdır

3 GÜN 2 GECE YARIM PANSİYON KONAKLAMA (SABAH KAHVALTISI+AKŞAM YEMEĞİ)

MAKEDONYA-ÜSKÜP –KOSOVA-PRİZREN-PRİŞTİNA-BULGARİSTAN SOFYA-PLOVDİV  TURU

TÜM MİSAFİRLERİMİZE RAMAZAN BAYRAMINDA ÜCRETSİZ MATKA KANYONU TEKNE TURU FARKI İLE...

SABAH VE AKŞAM YEMEKLERİ DAHİL!!!

 

 

1.GÜN 09/07/2022: Turumuza 22:00 ’da Çorlu Eski Kız meslek Durağından hareket ile gece yolculuğumuza başlıyoruz. Edirne-Kapıkule karayolu takip edilerek Kapıkule sınır kapısına varış. Pasaport ve gümrük işlemlerini takiben Haskovo–Plovdiv-Sofya karayolu takip edilerek Üsküp’e varış..

 

2.GÜN 10/07/2022: Sabah saatlerinde Üsküp Şehir turumuza başlıyoruz; Yahya Kemal Beyatlı'nın doğduğu şehir olan Üsküp'te meşhur Boşnak böreğinin tadına bakabilirsiniz. Gezilecek yerler arasında Eski Tren Garı, Üsküp doğumlu hayırsever Rahibe Teresa'nın anıtı ve evi, Taş Köprü, Kale, Osmanlı döneminden kalma Eski Şehir, Çarşı ve Osmanlı'nın Balkanlar'daki en güzel mimari mirasları arasında yer alan Mustafa Paşa, Sultan Murad ve Gazi İsa Bey Camileri, Davud Paşa Hamamı, Kapan, Sulu ve Kurşunlu Hanlar bulunmaktadır. Üsküp’te vereceğimiz öğlen yemeği molasından sonra Matka Kanyonuna doğru hareket ediyoruz. Makedonya'nın başkenti Üsküp'ün batısında bulunan bir kanyondur. Yaklaşık 500 hektar[1] alan kaplayan Matka, Makedonya'nın en popüler açık hava istikametlerinden biridir ve ayrıca içinde birkaç manastır bulunur. Matka Kanyonu içindeki Matka Gölü ülkedeki en eski yapay göldür.[2] Matka Kanyonu'nda uzunlukları 20 metre ile 176 metre arasında değişen 10 mağara bulunur. Kanyonda ayrıca her ikisi de aşağı yukarı 35metre derinliğe ulaşan iki dikey çukur bulunur. Kanyon alanında bazı tarihi kilise ve manastırlar bulunur. Treska nehri boğazında bulunan Aziz Andrew Manastırı, 1389'da Kral Vukasin'in oğlu  Andrijaš tarafından yaptırılmıştır ve Metropolitan Jovan'ın eseri fresklerle kaplıdır.[8]Treska'nın sol yakasındaki Matka Manastırı, 14. yüzyıldan kalmadır,[9] Kilisedeki bir kitabeye göre Milica adlı biri 1497'de kiliseyi çatısı çökmüş ve harap halde bulmuştur ve çatıyı yenileyip yeni freskler eklemiş; bir sütunlu giriş inşa etmiş ve bağ oluşturmuştur.[10]Aziz Nikola Manasıtırı, kanyonun ve Aziz Andre Manastırı'nın üstündeki bir sarp kayalıktadır. Kilisenin yapım tarihi bilinmez. Kaynaklarda ilk defa 17. yüzyılda, Osmanlı döneminde kendisinden bahsedilir. Kilisenin ikonostasisi 1645 yılında, batıdaki freskler 1630 yılında yapılmıştır. Manastır 18. yüzyılda terk edildi. 1816'da bir keşiş kiliseyi çatısı çökmüş olarak  bulup canlandırmaya çalışsa da 1897'deyeniden terk edildi. Manastırın eşsiz bir kanyon manzarası vardır. Buradayapacağımız tur fiyatına dahil olan tekne turunda misafirlerimiz keyifli dakikalar geçirecektir. Bol Bol fotoğraf çekilebilirsiniz. Buradaki gezimiz sonrasında otele yerleşme. Geceleme Otelimizde.PANOROMİKA OTEL SKOPJE

 

3.GÜN 11/07/2022: Otelde alacağımız kahvaltının ardından Kosova’nın başkenti Priştine'ye doğru yola çıkıyoruz. Priştine’ye varışımızın ardından yapılacak şehir turumuzda Obiliç bölgesinde belkide tarihmizin en önemli perdelerinden birini aralıyor, bu toprakların ve insanının bize bağlılığının sebebine bir kez daha şahit oluyor, bir torun vazifesini burada ifa ediyor ve Osmanlı tarihinde muharebede şehit düşen ilk ve son padişah, 1. Sultan Murat Hüdavendigar’ın iç organlarının ve kalbinin defnedildiği türbesini ziyaret ediyoruz. Bu anlamlı ziyaret sonrasında, Prizren şehrine doğru yola koyuluyoruz. Fatih Sultan Mehmed’in 1455'de ayak bastığı, şehir girişine Namazgah inşa ettirdiği, ordusuyla Cuma namazına durduğu ve adına Pür Zerin dediği şehre giriş yapıyoruz. Bayraklı Camisi, Mehmed Paşa Külliyesi ve Medrese, Gazi Mehmed Paşa Hamamı, Halveti Dergahı, Şadırvan Meydanı, Prizren Köprüsü göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuz sonrasında konaklama yapacağımız otelimize geçiyoruz. Geceleme Otelimizde.PANOROMİKA OTEL SKOPJE

4. GÜN 12/07/2022: Otelde alacağımız kahvaltının ardından  SOFYA'ya ulaşıyoruz. Varışımız sonrası panaromik şehir turumuza Başlıyoruz.; St. Nedelya kilisesi, Rotanda Kilisesi, Rus Kilise'si, Aya Sofya Kilise'si, AleksanderNevski Katedrali Başbakanlık, Parlamento, Sofya Üniversitesi, NDK Ulusal Kültür Sarayı görülecek yerler arasındadır. Ayrıca Ulu Önder Atatürk'ün Yeniçeri Elbisesi ile katılmış olduğu ünlü balonun yapıldığı Ordu Evini de görüyoruz. Şehir turu sonrası 2 saat sürecek olan yolculukla Plovdiv 'e gidiyoruz.  Bulgaristan'ın ikinci büyük kenti olan Plovdiv'i gezmeye başlıyoruz, ( uzun geçmişinde İslam-Türk kültürüne büyük hizmetler sunmuştur. 4000 yıl önceden beri yaşamın devam ettiği şehirdir. Mükemmel modern ve eski çağların mimarisini birleştiren yer.) Şehir Turumuzda  En ilgi çeken Eski Plovdiv adında şehrin en eski bölümü - NÖBET TEPE üzerinde bulunuyor. Bizans, Yunan ve Osmanlı devletlerinin bıraktığı izleri, şehrin alışveriş merkezlerini, koruma altındaki eski şehri görme olanağımız olacak. Şehrin en hareketli alışveriş ve eğlence merkezi olan Batenberg Caddesi gezilecek. Verilecek 1 saatlik serbest zaman tamamladıktan sonra Buradan ayrılıp  dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Bulgaristan daha sonra Kapıkule Türk Sınır kapısındaki pasaport, gümrük işlemlerinden sonra Türkiye ye giriş yapıyoruz. Misafirlerimizi almış olduğumuz noktalarda bırakarak turumuzu sonlandırıyoruz.

TUR ÜCRETİ: TL
SNGLE ODA FARKI(TEK KİŞİ) :  TL
2 YETİŞKİN YANINDA 0-3 YAŞ COCUK : TL
2 YETİŞKİN YANINDA 3-6 YAŞ COCUK : TL
2 YETİŞKİN YANINDA 7 YAŞ VE ÜZERİ:  TL 

 

NOT1: BU TURA MULTİ BULGAR VİZESİ İLE KATILIM SAGLAYABİLİRSİNİZ!!!

NOT2:18 YAŞ ALTI MİSAFİRLER YALNIZ BAŞINA VEYA ANNE- BABADAN BİRİYLE SEYAHAT EDECEKSE EĞER NOTERDEN ONAYLI ANNE-BABA İMZALI MUVAFFAKATNAME ALMAK ZORUNDADIRLAR!!!

NOT3: EN AZ 2 AŞI OLUP ÜZERİNDEN 14 GÜN GECMESİ GEREKLİDİR BU TURA KATILIM SAGLAYACAK MİSAFİRLERİMİZİN!

NOT4: YEŞİL PASAPORTLU MİSAFİRLERİMİZİN PASAPORT BİTİŞ SÜRESİNİN EN AZ 3 AY(90 GÜN) DEN FAZLA OLMASI GEREKLİDİR!

Fiyatlara dahil olan hizmetler

 • Luks Marmara Travel otobusleri ile ulasim
 • Yerel profesyonel Turkce rehberlik hizmetleri
 • Otelde 2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
 • Sabah Kahvaltısı+Akşam Yemeği Dahil
 • Programda belirtilen panoramik şehir turları
 • Muhteşem Matka Kanyonu Tekne Turu
 • Aracici ikramlar
 • Şehir vergileri
 • Gümrük Vergileri

Fiyatlara dahil olmayan hizmetler

 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Öğlen  Yemekleri
 • Otelde alınan ekstralar
 • Tüm kişisel harcamalar
 • Vize bedeli 150 Eur (Yeşil Pasaport veya Schgen vizesi Sahiplerı Vizeden Muaftırlar)
 • Yurtdışı çıkış harcı 150 TL
Canlı Destek Canlı Destek SİZİ ARAYALIM
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.