25 ARALIK 2021 DRAMA NOEL BABA KÖYÜ TURU

250 TL'den başlayan fiyatlarla
Rezervasyon işleminden önce lütfen tarih seçiniz

25  ARALIK 2021 GÜNÜBİRLİK DRAMA NOEL BABA KÖYÜ TURU


Turumuz sabah saat 05:00 ‘da Çorlu Eski Kız Meslek Lisesi durağı, 05:30 da Tekirdağ Valilik Önünden hareketle , Araç İçi ikramları eşliğinde Keşan karayolu takip edilerek İpsala sınır kapısına varış. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından
Yunanistan'ın kuzeydoğusunda, Doğu Makedonya ve Trakya bölgesinde yer alan bir şehir olan, Rodop'un başkenti  Dedeağaç’a hareket ediyoruz. Dedeağaç şehir merkezinde serbest zaman veriyoruz. (KAHVE MOLASI İÇİN). Serbest zaman sonrası ;  İskeçe yolu üzerinde yer alan küçük bir balıkçı köyü. Yunanistan’da Gümülcine ile İskeçe arasında kalan bu yerin yakınlarındaki  Vistonida Gölü  Flora ve Fauna açısından zengin ve  önemli bir sulak alan olarak geçiyor. Vistonida gölü üzerindeki  Agios Nikolaos  Kilisesi ise bu civara yolu düşenlerin görmesi gereken önemli yerler arasındadır. Aynaros Kutsal Votopedi  Manastırı’nın bir kolu olan Agios Nikolaos  Kilisesi zengin Aynaros Mirası nedeni ile Hristiyan Dünyasında hem dini hem de tarihi öneme sahip.  Kavala’ya hareket. Yaklaşık 2 saatlik yolculuk sonrası Kavala’ya varış ve panaromik şehir turu; su kemerleri, liman, kale,19.yy neo klasik yapılar, Pangia, eski yeni şehir, Acropolis, deniz feneri, Ag.Nicholas , Teodoro Kimissi kiliseleri Kavala’lı Mehmet Ali paşa imarethane, evi ve heykeli’nin görülmesi sonrası serbest zaman. Ardından 40 dakikalık bir yolculuk sonrasında Doğu Makedonya bölgesinin en büyük şehri ve 551 yıl Osmanlı egemenliğinde kalmış olan Drama bölgesine varıyoruz. Drama Rüya Şehri Turu: Drama şehri son yıllarda eşsiz bir Noel sahnesi olarak tasarlanıyor, şehir merkezinde sahnelenen "Oneiroupolis" (The Dreamland) programının etkinlikleri çocuklar ve yetişkinleri gerçek peri masallarına taşıyor. Her yıl belediye çalışanları ve bir çok gönüllünün desteğiyle peri masalı köyüne ait ahşap evlerinin yapıldığı Özgürlük Meydanı'nda, Noel Baba'nın evi, Peri Masalı evi, Elflerin atölyeleri ve maceralar evi binlerce ziyaretçinin gülümsemesini toplayan noktalardan sadece bir kaç tanesi. Eğer sizde unutulmaz bir Yılbaşı sahnesinin parçası olmak isterseniz, Drama şehrinin eşsiz güzelliklerini kesinlikle kaçırmamalısınız! Bir ay süren etkinlikler Aralık ayında başlayıp, Yeni Yıl'dan kısa bir süre sonra sonlanıyor. Buradaki geçireceğimiz güzel vakitlerden sonra belirlenen noktada toplanıp aracımıza geçiyor ve dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Sınır Kapısındaki Gümrük işlemlerinden sonra Siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakıp Bir başka Marmara Travel turunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.


ÖNEMLİ: 

* Tura Katılacak Misafirlerimizin en az 2 DOZ aşı olması gerekiyor!!
*Jumbo Market bayram tatili sebebi ile kapalı olacaktır. yerine Gümülcine'ye ugranacak!


 

 

Tur Ücretine Dahil olan hizmetler

 *Otobüs ile Ulaşım ve Otobüs içi ikramlar.

*Rehberlik hizmetleri

 

Tur Ücretine Dahil olmayan hizmetler

*Müze ve ören yeri giriş ücretleri isteğe bağlı olup katılımcılara aittir.

*Extra ve Program dışı geziler, kişisel harcamalar

*Yurt dışı çıkış vergisi 50 TL

 

Canlı Destek Canlı Destek SİZİ ARAYALIM
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.