5 EYLÜL 2020 GÜNÜBİRLİK BURSA - MİSİ KÖYÜ TURU

190 TL'den başlayan fiyatlarla
Rezervasyon işleminden önce lütfen tarih seçiniz
Tur Porgramını Yazdır

GÜNÜBİRLİK TUR + MİSİ KÖYÜNDE KAHVALTI DAHİL!

GÜNÜBİRLİK  BURSA -MİSİ KÖYÜ  TURU

SABAH 05:00 TE Çorlu Kız meslek durağından misafirlerimizi alarak araç içi ikramlar eşliğinde keyifli bir Bursa yolculuğuna başlıyoruz. Yeni yapılan Osmangazi Köprüsünden Yalova, Orhangazi, Gemlik’i takip ederek Osmanlı İmparatorluğu’na başkentlik yapmış , evliyalar ve türbeler şehri Bursa’ya varıyoruz. Öncelikle mükemmel köy  kahvaltımızı almak için Misi, ya da bugün kullanılan adı ile Gümüştepe; renkli ahşap evleri, girişte size karşılayan Nilüfer çayı ve bol yeşili ile daha size ilk görüşte mutlu ediyor. Oldukça küçük ama çok tatlı olan Misi’de geçireceğiniz birkaç saatin size huzur olarak geri döneceğine hiç şüphem yok; zaten öyle ki Bursalıların ve yakın şehirlerdeki seyahat severlerin hafta sonu için en çok tercih ettiği rotalardan biri de burası.Burada misafirlerimize serbest zaman veriyoruz. Kahvaltı ve alışveriş için verilen zamanın bitiminden sonra aracımıza binerek Bursa merkeze iniyoruz. Osmanlı Devletinin ilk başkenti çarşıları, camileri ve türbeleri ile hala gelneğini korumuş  kentimiz Bursa merkeze hareket ediyoruz. Gezimizin ilk durağı olan Bursanın  panaromik  görüntüsünün en iyi izleneceği yer olarak bilinen Tophane, ramazan ayında iftar vakti bildiren topun burada atılmasından dolayı buraya tophane denilmektedir. Osmanlı Devletinin kurucusu Osman Bey ile devletin ikinci sultanı Orhan Beyin türbeleri istiklal savaşı şehitleri anıtı ve 1906 yılında yapılmış 6 katlı bursa saat kulesi gezilerini  yapıp yürüyerek Türk islam mimarisinin en önemli eserlerinden Ulu Camiye gidiyoruz. Burada Rehberimizin anlatımı ile detaylı olarak Bu önemli eser hakkında bilgi edindikten sonra alışveriş ve yemek molası için burada serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sırasında Kapalı Çarşıda sahafları dolaşabilir, Kozahan'da kahve keyfi yapabilir, Uzun Çarşıda alışveriş yapabilir...vb gezebilir, Meşhur Bursa İskenderinin tadına bakabilirsiniz. Verilen serbest zamanın ardından belirlediğimiz noktada buluşup Bursa'nın sembolü Yeşil Türbeyi ziyaret etmek için yola çıkıyoruz. Osmanlı Devletinin 2. kurucusu olarak kabul edilen Çelebi Mehmet adına zamanında tüm Bursa'yı görebilecek konumda yer alan ve ismini üzerindeki yeşil çinilerden alan Bu eşsiz eseri görüp geri dönüş yolculuğuna geçiyoruz. Siz değerli konuklarımızı aldığımız noktalara bırakarak bir başka MARMARA TRAVEL turunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

DAHİL OLAN HİZMETLER
- Araç içi ikramlar

-Çevre gezileri

-Rehberlik hizmeti


-Misi Köyü'nde muhteşem bir köy kahvaltısı


KAHVALTI

SERPME KÖY KAHVALTISI
Siyah zeytin,Yeşil zeytin,Demlik çay,Mevsim meyvesi,Ezine peyniri,Köy peyniri,Kaşar peyniri,Köy yumurtası,Lokma(pişi),Bazlama karafırın köy ekmeği,Patates kızartması,Sosis kızartması,Fıstık ezmesi/Çikolata,Maydanozlu süzme yoğurt,Tereyağı,Köy salçası,Lutenitsa,Kaymak,Bal,Kayısı reçeli,Vişne reçeli,Süt reçeli,Domates söğüş,Salatalık söğüs,Maydanoz,Sigara böreği


DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

-Müze ören yerleri giriş ücretleri

-Tüm özel harcamalar

YETİŞKİN : 190 TL

ÖĞRENCİ : 175 TL

Canlı Destek Canlı Destek SİZİ ARAYALIM
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.