26-27 EYLÜL 2020 SOFYA-PLOVDİV-HASKOVO TURU

75 €'den başlayan fiyatlarla
Rezervasyon işleminden önce lütfen tarih seçiniz

Sofya - Plovdiv -Haskovo Turu

 

 

 

1. Gün

Çorlu>> Edirne >> Sofya>>Plovdiv            

 

 

Turumuza 02:00’da Çorlu Eski Kız meslek durağından hareket ile gece yolculuğumuza başlıyoruz.  Edirne-Kapıkule karayolu takip edilerek Kapıkule sınır kapısına varış. Pasaport ve gümrük işlemlerini takiben Haskovo–Plovdiv-Sofya karayolu takip edilerek Sofya'ya yolculuk. Yaklaşık yolculuk süresi normal hava şartları ve gümrük geçiş süreleri dâhilinde yedi saattir sürmektedir. Sabah saatlerinde SOFYA' ya ulaşıyoruz. Varışımız sonrası panaromik şehir turumuza Başlıyoruz.; St. Nedelya kilisesi, Rotanda Kilisesi, Rus Kilise'si, Aya Sofya Kilise'si, Aleksander Nevski Katedrali Başbakanlık, Parlamento, Sofya Üniversitesi, NDK Ulusal Kültür Sarayı görülecek yerler arasındadır. Ayrıca Ulu Önder Atatürk'ün Yeniçeri Elbisesi ile katılmış olduğu ünlü balonun yapıldığı Ordu Evini de görüyoruz. Şehir turu sonrası 2 saatlik bir yolculukla otelimize transfer.  Geceleme otelimizde. PLOVDİV

 

Sofya >> Plovdiv >> Çorlu >>Haskova>> Çorlu

 2. Gün

Sabah otelimizde kahvaltı aldıktan sonra  otelden hareket ederek Şehir turumuza başlıyoruz. Bulgaristan'ın ikinci büyük kenti olan Plovdiv, uzun geçmişinde İslam-Türk kültürüne büyük hizmetler sunmuştur. 4000 yıl önceden beri yaşamın devam ettiği şehirdir. Mükemmel modern ve eski çağların mimarisini birleştiren yer. En ilgi çeken Eski Plovdiv adında şehrin en eski bölümü - NÖBET TEPE üzerinde bulunuyor. Bizans, Yunan ve Osmanlı devletlerinin bıraktığı izleri, şehrin alışveriş merkezlerini, koruma altındaki eski şehri görme olanağımız olacak. Şehrin en hareketli alışveriş ve eğlence merkezi olan Batenberg Caddesi gezilecek. Verilecek serbest zaman tamamladıktan sonra Haskova şehrine  varıyoruz. Burada rehber eşliğinde  panaromik şehir turu.. Görülecek yerler arasında ; Saat Kulesi, Eski Camii, Meryemana Anıtı gibi tarihi yerleri rehberimizin anlatımı ile gezip fotoğrafladıktan sonra Haskova’ ya veda ediyoruz, dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Bulgaristan daha sonra Kapıkule Türk Sınır kapısındaki pasaport, gümrük işlemlerinden sonra Türkiye ye giriş yapıyoruz. Misafirlerimizi almış olduğumuz noktalarda bırakarak turumuzu sonlandırıyoruz.

 

 

TUR ÜCRETİ: 75 EURO

 

 

 Fiyatlara dahil olan hizmetler

 • Luks Marmara Travel otobusleri ile ulasim
 • Yerel profesyonel Turkce rehberlik hizmetleri
 • 4* Otellerde Oda-Kahvaltı Konaklama
 • Programda belirtilen panoramik şehir turları
 • Arac ici ikramlar
 • Şehir vergileri
 • Gümrük Vergileri

 

 

Fiyatlara dahil olmayan hizmetler

 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Otelde alınan ekstralar
 • Tüm kişisel harcamalar
 • Vize bedeli 140 Eur (Yeşil Pasaport veya Schgen vizesiSahiplerı Vizeden Muaftırlar)
 • Yurtdışı çıkış harcı 50 TL

 

 

Canlı Destek Canlı Destek SİZİ ARAYALIM
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.