26-29 MAYIS 2022 ROMANYA -ŞATOLAR - BULGARİSTAN TURU

1.850 TL'den başlayan fiyatlarla
Rezervasyon işleminden önce lütfen tarih seçiniz
Tur Porgramını Yazdır

3 GÜN 2 GECE KONAKLAMALI+REHBERLİK HİZMETİ+GİDİŞ-DÖNÜŞ ULAŞIM DAHİL

26-29 MAYIS 2022 ROMANYA-BÜKREŞ-TRANSİLVANYA-ŞATOLAR  TURU

1.GÜN   26.05.2022 PERŞEMBE  Turumuz gece saat 21:30’da belirlediğimiz  noktalardan hareketle başlayıp, Dereköy sınır kapısından geçerek devam eder.


2.GÜN 27.05.2022 CUMA
 
   Burgas  Aytos ve Şumen’i takiben sabahın ilk saatlerinde  Romanya’nın Başkenti Bükreş’e  çeviriyoruz. Şehir  turumuz esnasında Parlamento Sarayı , Üniversite Meydanı , Devrim Meydanı , Komünist Parti Binası , Basın Binası , Carol I Heykeli , Aetherium Binası , Ömer Hayyam Heykeli , Hernestaou Parkı , Havacılar Heykeli , Zafer Takı , Eski Şehir , Merkez Bankası Binası , Tarih Müzesi , Askeri Garnizon Ve Atamızın Büstü görülecek Başlıca Yerler Arasındadır. Şehir Turumuzun Ardından Konaklama Yapacağımız Otelimize  Geçiş Yapıyoruz . Ardından Dileyen misafirler ile ücretsiz olarak yapacağımız Gece Turuna çıkacağız. Gelemk isteyen misafirler ile Rehberimizin belirlediği saatte lobide buluşarak Bükreş'i bir de ışıklı gecesiyle görmüş olacağız.... 3.Gün  28.05.2022 CUMARTESİ
 
  Bükreş Transilvanya (Şatolar Turu) 
Sabah kahvaltı sonrası Transilvanya Turumuza Başlıyoruz  ,yaklaşık 2 saatlik yolculuğumuzun ardından doğal ve tarihi güzellikleri içinde barındıran aynı zamanda Romanya’nın en ünlü kayak merkezi olan Sinaia şehrine varıyoruz, Avrupa’nın en güzel ve romantik şatolarından biri olan kendimizi adeta bir  masalın içindeymişiz  gibi hissedeceğimiz Peleş Sarayını ziyaret ettikten sonra Bran şehrine hareket ediyoruz . Osmanlı tarihinde Kazıklı Voyvoda olarak bilinen III.Vlad'ın Kont Drakula filmlerine konu olmuş ve vampir efsanesinin doğduğu gizemli Şatosunu ziyaret ediyoruz. Girişinde kurulan pazardan Romanya’ya özgü hediyelik alışverişimizi yaptıktan sonra  tarihi güzellikleriyle ünlü Braşov şehrine hareket ediyoruz. Ortaçağ Alman Rokoko stilinde inşa edilmiş  tarihi yapıların yer aldığı bu güzel şehirde İstanbul ve Viyana arasında en büyük Gotik kilise olarak bilinen Kara Kilise, Şehir surları, Romanya’nın en dar sokağı, Catherines Kapısı, Eski Meclis Binası göreceğimiz yerler arasındadır. Gezimiz sonrası akşam saatlerinde Bükreş deki otelimize varış ve konaklama.4.GÜN  29.05.2022 PAZAR
 
Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Bulgaristan  Veliko Tarnovo’ya  doğru yola çıkıyoruz. Veliko Tarnovo II Bulgar  Kralığı’nın eski başkenti olup Avrupa’da ortaçağa kalelerinin en iyi korunmuş olarak günümüze kadar gelmiş olmasıyla ünlüdür. Varışımızın ardından yapacağımız panoramik turda; Ulusal Müze ve Kırk Azizler Kilisesi, Carevec Kalesi, Asen Anıtı, Samovodska  Çarşısı  görülecektir. Gezimizin ardından öğle yemeğimizi yiyip Türkiye’ye  doğru yola çıkıyoruz. Edirne Kapıkule Gümrük Kapısından geçip Çorlu’ya varış. 


 


TUR ÜCRETİ : 

2 KİŞİLİK ODALARDA KİŞİBAŞI: 1.850 TL
(TEK KİŞİ KONAKLAMA FİYATI : 2.500 TL

 

TURA DAHİL OLAN HİZMETLER

*Gidiş-dönüş Ulaşım

*Araç İçi İkramlar (Günde 1 defa 500ml su ve sıcak-soğuk içecekler)

*Türkçe Rehberlik Hizmeti

*2 Gece Bükreş'te Oda-Kahvaltı Konaklama


TURA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Tüm Özel Harcamalar

* Yurt Dışı Çıkış Harcı 150 TL

*Tüm Öğlen Ve Akşam YemekleriNOT1: BU TURA MULTİ BULGAR VİZESİ İLE KATILIM SAGLAYABİLİRSİNİZ!!!

NOT2:18 YAŞ ALTI MİSAFİRLER YALNIZ BAŞINA VEYA ANNE- BABADAN BİRİYLE SEYAHAT EDECEKSE EĞER NOTERDEN ONAYLI ANNE-BABA İMZALI MUVAFFAKATNAME ALMAK ZORUNDADIRLAR!!!


NOT4: YEŞİL PASAPORTLU MİSAFİRLERİMİZİN PASAPORT BİTİŞ SÜRESİNİN EN AZ 3 AY(90 GÜN) DEN FAZLA OLMASI GEREKLİDİR!

NOT5: GÜMRÜK KANUNU GEREĞİNCE KAPIDAN ALINMASI GEREKEN ALKOL 1 LT YÜKSEK ALKOLLÜ VE 3 KARTON SİGARA ŞEKLİNDEDİR.

NOT6: ARAÇ İÇİNDE ALKOL ALMAK VEYA ELEKTRONİK SİGARA İÇMEK KESİNLİKLE YASAKTIR. BU TARZ DURUMLARDA YOLCUNUN TURLA İLİŞİĞİ KESİLECEKTİR.!

 

Canlı Destek Canlı Destek SİZİ ARAYALIM
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.