17-19 ARALIK 2021 KAPADOKYA RÜYASI TURU

500 TL'den başlayan fiyatlarla
Rezervasyon işleminden önce lütfen tarih seçiniz
Tur Porgramını Yazdır

2 GÜN 1 GECE KONAKLAMALI+REHBERLİK HİZMETİ+GİDİŞ-DÖNÜŞ ULAŞIM+SABAH KAHVALTILARI+AKŞAM YEMEKLERİ DAHİL

17-19 ARALIK 2021   KAPADOKYA RÜYASI TURU

TUZ GÖLÜ FARKI İLE...


1.GÜN   17/12/2021  Turumuz saat 21.00' da Çorlu’ dan eski kız meslek durağından hareketle başlar. İstanbul, Bolu, Ankara’yı takiben, sabah saatlerinde Kapadokya bölgesine varıyoruz.

 

2.GÜN   18/12/2021  Adeta bir açık hava müzesini andıran bölgede sırasıyla, bölgenin en yüksek noktası olan, muhtelif dönemlerde savunma amaçlı olarak kullanılmış ve tamamı doğal olarak oluşmuş bir kaya bloğunun oyulması ile Hitit Dönemi ile M.S. 9. yy arasında ortaya çıkmış olan Uçhisar Kalesi'ni panoramik olarak görüp, Bölgedeki dağların püskürttüğü lav ve küllerin oluşturduğu yumuşak tabakaların milyonlarca yıl boyunca yağmur ve rüzgarın aşındırmasıyla ortaya çıkan Kapadokya bölgesini gezmeye başlıyoruz. Bölgeye vardığımızda Güvercinlik Vadisini ilk göreceğimiz yerler arasında, 9.Yüzyıla kadar Güvercinlerin bakıldığı bölgede, kuşların gübreleri üzüm bağları için çok yararlı olduklarını tespit etmişlerdi ve güvercin bakımına çok önem vermişlerdi. Buradaki fotoğraf molası sonrasında Siz Değerli Misafirlerimize yetişen, bölgede oldukça lezzetli çifte kavrulmuş kabak çekirdeği alma imkanı veriyoruz. Alışveriş sonrasında yönümüzü Göreme Açık Hava Müzesini geziyoruz. Müze içindeki muhtelif kiliseler (Elmalı Kilise, Azize Barbara Kilisesi, Aziz Basileus Kilisesi, Çarıklı Kilise), mutfak, kiler, şaraphane ve İncil' in baştan sona resmedildiği Tokalı Kilise göreceğimiz yerler arasında. O bölgeye özgü toprakla üretilen Avanos ilçesindeki çanak-çömlek yapım atölyesini geziyoruz. Ve bölgeye özgü nefis tatların olduğu öğle yemeğimizi yedikten sonra bu kez Katılmak isteyen misafirlerimiz ile Bölgede artık bir gelenek haline gelen ve çok popüler olan ATV ile safari turumuzu gerçekleştiriyoruz. (Ekstra).Eğlenceli dakikalar sonrasında safari turumuzu tamamlayıp Rahipler Manastırı olarak da bilinen Paşa bağlarına geçiyoruz. Tüm Kapadokya turu boyunca görebileceğiniz en güzel peri bacaları örneklerini burada yakından görme fırsatını yakalayacaksınız. Burada vereceğimiz serbest zaman sonrasında ise en son Derbent Vadisi,Aşıklar Vadisi yada Hayal Vadisi olarak da bilinen Değişik şekillerde oluşumları fotoğraflayıp programımızı bitirip Konaklama yapacağımız otelimize geçiyoruz. Geceleme ve Akşam Yemeği otelde. Surban Otel Ürgüp

 

3.GÜN:   19/12/2021 Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Bölgede patlayan volkanların lavlarının oluşturduğu, bölgeye özgü oniks taşının işlendiği ve satıldığı mağazaya giderek, hediyelik alma imkanı veriyoruz. Ve Buradan ayrılıp Kaymaklı Kasabası’na gidiyoruz. Düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin, aylarca yaşayabileceği şekilde düzenlenmiş bir mühendislik harikası olan Kaymaklı Yeraltı Şehri gezerek, Kaymaklı ilçesini panoramik görüyoruz. Ardından Derinkuyu’dan geçip Hasan Dağı’nın görkemli manzarası eşliğinde Ihlara’ya doğru gidiyoruz. Yol Üzerinde Narlı göl yada Acıgöl olarak bilinen ve Termal suyu ile bölgede giderek popüler olan bu sevimli göldeki fotoğraf molası sonrası Aksaray il sınırlarında bulunan  Bir kanyon- vadi olan doğa harikası, Ağaçaltı, Yılanlı gibi kiliseleri görmek üzere Ihlara Vadisi'ne iniyoruz. Misafirlerimiz Burada adeta bölgenin tam tersi bir bitki örtüsüne sahip; Melendiz çayının içinden geçtiği ve yemyeşil ormanlar içinde onlarca kiliseyi barındıran  ve Dünyada bir eşi benzeri olamayan Burada serbest zaman verdikten sonra programımızı tamamlayıp Ihlara Vadisinden ayrılıyoruz. Ve Aksaray merkezde yemek için tesisimize uğruyoruz. Yemek sonrası Dönüşe geçiyoruz ve yol üzerinde Ülkemizin en önemli doğal kaynaklarından olan Tuz Gölünü ziyaret ediyoruz. Bu göl, çok fazla tuz, mineral ve faydalı pek çok madde içermektedir. Ayrıca kendisi tuz açısından dünyanın en zengin göllerinden biridir: Yılda 300 bin ton tuz sağlar. Elbette oraya vardığımızda tuz konusundaki verimliliğinden faydalanmayacağız; onun saf ve eşsiz güzelliğinin tadını çıkaracağız. Beyazlığı, duruluğu ve ılık suları o kadar güzel bir manzara yaratacak ki manzarasının fotoğraflarını çekmekten asla yorulmayacaksınız. Dinlendirici ve huzur dolu atmosfer, bol temiz hava ve bu cennetvari yerde olmanın heyecan verici hissi içinizdeki sanatçıyı ortaya çıkaracaktır..Buradaki fotograf molası sonrası dönüşe geçiyoruz ve Siz degerli misafirlerimizi aldıgımız noktalara bırakacagız..Bir daha ki Marmara Travel organizasyonunda görüşmek üzere..

 

 

 

 

 2 VE 3 KİŞİLİK ODALARDA KİŞİBAŞI: 450 TL
2 YETİŞKİN YANINDA 0-6 YAŞ : 300TL
2 YETİŞKİN YANINDA 6-12 YAŞ :380TL 
SİNGLE ODA FARKI(1 KİŞİ) : 125


ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
* Gidiş – Dönüş  Ulaşım 
*Araç İçi İkramlar (soğuk içecekler,çay,kahve,kek,su)
*Çevre Gezileri
*1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama (akşam yemeği+sabah kahvaltısı)  
*Turizm Bakanlığı’ndan Kokartlı Profesyonel Rehber
*1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
*Tüm Öğlen Yemekleri
*Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
*Tüm Özel Harcamalar
*Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar    
*Kapadokya Türk Gecesi 150 tl
*Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri 
*Safari -Atv Turu 150tl(1 atv bedelidir. İki kişi fiyatıdır!)
Canlı Destek Canlı Destek SİZİ ARAYALIM
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.