1-4 TEMMUZ 2021 ROMANYA ŞATOLAR- BULGARİSTAN TURU

160 €'den başlayan fiyatlarla
Rezervasyon işleminden önce lütfen tarih seçiniz
Tur Porgramını Yazdır

EKSTRA TUR ÜCRETİ YOKTUR !!! 3 GÜN 2 GECE KONAKLAMALI - ODA KAHVALTI KONAKLAMA

1-4 TEMMUZ   2021 ROMANYA-BÜKREŞ-TRANSİLVANYA-VARNA-NESSEBAR TURU
HAREKET NOKTALARI:

*20:30 ÇERKEZKÖY ÇORBACIOĞULLARI TRAVEL OFİS ÖNÜ
*21:30 ÇORLU  ESKİ KIZ MESLEK LİSESİ ARKASI
*22:15 LÜLEBURGAZ YAMANLAR DURAĞI
*22:30 BABAESKİ OTOGAR ÖNÜ
*23:15 KIRKLARELİ  VİLAYET MEYDANI


1.GÜN   01.07.2021 PERŞEMBE  Turumuz gece saat 21:30’da belirlediğimiz  noktalardan hareketle başlayıp,Kırklareli Dereköy sınır kapısından geçerek devam eder.

2.GÜN 02.07.2021 CUMA  Karnobat ve Şumen’i  takiben sabahın ilk saatlerinde  Türklerin yoğun  olarak yaşadığı Razgrad şehrine varıyoruz. Kısa bir kahvaltı molası ve balkanlardaki 3. büyük sanat eseri İbrahim Paşa Camii’ni ziyaret edip  Bulgaristan’ın 5. Büyük şehri olan  Rusçuk’a  ulaşıyoruz. Levend  Tabyadan  tv kulesi ve şehri seyrediyoruz.  Daha sonra istikametimizi Romanya’nın başkenti Bükreş’e  çeviriyoruz. Şehir  turumuz esnasında Parlamento Sarayı , Üniversite Meydanı , Devrim Meydanı , Komünist Parti Binası , Basın Binası , Carol I Heykeli , Aetherium Binası , Ömer Hayyam Heykeli , Hernestaou Parkı , Havacılar Heykeli , Zafer Takı , Eski Şehir , Merkez Bankası Binası , Tarih Müzesi , Askeri Garnizon Ve Atamızın Büstü görülecek Başlıca Yerler Arasındadır. Şehir Turumuzun Arından Konaklama Yapacağımız Otelimize  Geçiş Yapıyoruz . (Dileyen misafirlerimiz ekstra akşam yemeği programına katılabilirler.Dileyen misafirler için de ücretsiz olarak şehir merkezine ulaşım sağlanacaktır. https://grand.rinhotels.ro/en-us

 

 

 3.Gün  03.07.2021  CUMARTESİ  Bükreş Transilvanya (Şatolar Turu) Sabah kahvaltı sonrası Transilvanya Turumuza Başlıyoruz  ,yaklaşık 2 saatlik yolculuğumuzun ardından doğal ve tarihi güzellikleri içinde barındıran aynı zamanda Romanya’nın en ünlü kayak merkezi olan Sinaia şehrine varıyoruz, Avrupa’nın en güzel ve romantik şatolarından biri olan kendimizi adeta bir  masalın içindeymişiz  gibi hissedeceğimiz Peleş Sarayını ziyaret ettikten sonra Bran şehrine hareket ediyoruz . Osmanlı tarihinde Kazıklı Voyvoda olarak bilinen III.Vlad'ın Kont Drakula filmlerine konu olmuş ve vampir efsanesinin doğduğu gizemli Şatosunu ziyaret ediyoruz. Girişinde kurulan pazardan Romanya’ya özgö hediyelik alışverişimizi yaptıktan sonra  tarihi güzellikleriyle ünlü Braşov şehrine hareket ediyoruz. Ortaçağ Alman Rokoko stilinde inşa edilmiş  tarihi yapıların yer aldığı bu güzel şehirde İstanbul ve Viyana arasında en büyük Gotik kise olarak bilinen   Kara Kilise, Şehir surları, Romanya’nın en dar sokağı, Catherines Kapısı, Eski Meclis Binası göreceğimiz yerler arasındadır. Gezimiz sonrası akşam saatlerinde Bükreş deki otelimize varış ve konaklama.  https://grand.rinhotels.ro/en-us

 

 

3.Gün 04.07.2021 PAZAR 

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından rotamızı Girgiu Sınır Kapısından geçiş yaparak  4 saat sürecek yolculuk sonrası Bulgaristan’ın sahil şehri  Varna’ya çeviriyoruz. Panoramik şehir turu sonrası alışveriş ve  öğle yemeği için verilecek serbest zaman sonrası programımızı ardından  Nessebar’a hareket.  Nessebar’da panoromik  şehir turu yaptıktan sonra 1.5 saatlik serbest zaman sonrası programımızı sonlandırıyor ve geri dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Siz değerli konuklarımızı aldığımız noktalarda bırakarak bir daha ki turumuzda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

 

 

 NOT: 18 YAŞINDAN KÜÇÜK MİSAFİRLER ANNE YADA BABADAN BİRİYLE VEYA YALNIZ BAŞLARINA SEYAHAT ETMELERİ DURUMUNDA NOTER'DEN MUVAFFAKATNAME ALMAK ZORUNDADIR!!

 

TURA DAHİL OLAN HİZMETLER

*Gidiş-dönüş Ulaşım

*Araç İçi İkramlar (Günde 1 defa 500ml su ve sıcak-soğuk içecekler)

*Türkçe Rehberlik Hizmeti

*2 Gece Bükreş'te Oda-Kahvaltı Konaklama

 

TURA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Tüm Özel Harcamalar

* Schengen Vize Ücreti 140€ (Yeşil pasaportlar muaftır.)

* Yurt Dışı Çıkış Harcı 50 TL

*Tüm Öğlen Ve Akşam Yemekleri
*Zorunlu Seyahat Sigortası


 

Canlı Destek Canlı Destek SİZİ ARAYALIM
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.