19-20 HAZİRAN 2021 VARNA- NESSEBAR-BURGAS-SOZOPOL TURU

0 TL'den başlayan fiyatlarla
Rezervasyon işleminden önce lütfen tarih seçiniz

                                                          17-18 EKİM 2020
                 VARNA-NESSEBAR-BURGAS-SOZOPOL TURU

                            2  GÜN 1 GECE KONAKLAMALI

                                   

Turumuz Cuma gecesi  01:00 ‘da   Belirlenen noktadan hareketle başlar.

2. GÜN 19 HAZİRAN  2021 CUMARTESİ   Turumuz Cuma gecesi  02:00 ‘da   Belirlenen noktadan hareketle başlar. Araç içi ikramlar  eşliğinde  Kırklareli  Dereköy  Sınır  Kapısına ulaşıyoruz. Gümrük geçiş  işlemlerinin ardından Burgas üzerinden sahil şeridini takip ederek Balçık Botanik Parkına varıyoruz.Botaik Park Gezimizi yaptıktan sonra yolumuzun üzrinde olan Albena Kasabasını panoromik olarak görüyoruz. Daha sonra Karadeniz'in ,incisi Varna şehrine varıyoruz.. Şehir merkezine varışımız sonrası, gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turumuzda  Roma Hamamı, Arkeoloji Kompleksi, Bazilika ve Katedral göreceğimiz yerler arasındadır. Panoramik şehir turumuz sonrası Club’lar, Barlar, Cafe’ler ve enfes Restoranlarla süslü olan kordon da yürüyüş ve serbest zaman. Serbest zaman sonrası Varna Şehrinin tam kalbinde bulunan Otelimize yerleşiyoruz. Geceleme Otelimizde..

3. GÜN 20 HAZİRAN 2021 PAZAR   Sabah otelde alınan kahvaltının ardından Burgas yakınlarında, dar bir geçit ile anakaraya bağlı şirin ve romantik bir yarımada olan Nessebar yarımadasına ulaşıyoruz. Kayalık bir yarım adanın üzerinde yer alan ve 1983 yılında da eşsiz bir tarihe ve kültüre sahip olması nedeniyle Dünya Kültür Mirası Anıtı olarak seçilen Nessebar antik kentine geçiyoruz. Tarihi yarım adada bin yıldır varlığını koruyan Roma, Bizans ve Ortaçağ kalıntıları ile Bulgar kiliseleri bulunmaktadır. Kent 13.yy ve 14.yy eserleri ile ünlüdür. Kiliselerin özellikle cephe tasarımları ilgi çekicidir. Bizlere görkemli antik atmosfer sunan Nessebar da gezimiz sonrası yönümüzü Burgas'a öeviriyoruz. Burada verceğimiz 2 saatlik serbest zamandan sonra ise Burgas'a yarım saatlik mesafede bulunan Sozopol şehrine gidiyoruz. Tarihi bir yarımada üzerinde kurulmuş olan bu kasabanın eski ve yeni şehri bulunuyor. Yeni şehir günümüzdeki yeni binalar ile inşa edilmiş boş bir alan görmek için kilometrelerce yol gideceğiniz bir yer. Buraya uğradıktan hemen sonra eski Sozopol'a doğru yol alıyoruz. Arnavut kaldırımlı dar sokaklar, cumbali tarihi ahşap evleri, kilise ve şapeler ile şirin mi şirin bir eski Sozopol bizi karşılıyor.  Sozopol'un Karadeniz'de olan limanlarındaki balık retorantlarında yada kafelerinde harika lezzetler tatmaya hazır olun. Çünkü gün batımında gideceğiniz bu liman restorant ve kafeleri harika bir tat bırakacağına çok eminiz.Buradaki serbest zaman sonrası dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara  bırakarak bir başka turda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.


18 YAŞ ALTI MİSAFİRLER YALNIZ BAŞINA VEYA ANNE- BABADAN BİRİYLE SEYAHAT EDECEKSE EĞER NOTERDEN ONAYLI ANNE-BABA İMZALI MUVAFFAKATNAME ALMAK ZORUNDADIRLAR!!!

 ÜCRETE DAHİL OLANLAR                                                      

* Lüks Araçlarla Ulaşım                                                             

*Rehberlik Hizmeti                                                                     

*1 gece Otelde oda-kahvaltı konaklama                               

*Araç İçi İkramlar

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR

*Tüm Müze Ören yerleri giriş

*Tüm Özel Harcamalar

*Yurtdışı Çıkış Harcı 50TL

 

 

      

Canlı Destek Canlı Destek SİZİ ARAYALIM
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.