19-20 EYLÜL 2020 SAFRANBOLU - AMASRA TURU

500 TL'den başlayan fiyatlarla
Rezervasyon işleminden önce lütfen tarih seçiniz
Tur Porgramını Yazdır

 2 GÜN 1 GECE YARIM PANSİYON KONAKLAMA

SAFRANBOLU - AMASRA TURU


TUR TARİHLERİ:
27-28 HAZİRAN 2020

15-16 AĞUSTOS 2020

19-20 EYLÜL 2020

 

 1.GÜN  Yolculuğumuza gece 23:00’da Çerkezköy Çorbacıoğulları Acentesi Ofis Önü, Tekirdağ’dan 23:00  ve 24:00’da Çorlu Eski Kız Meslek Lisesi Durağından hareketle başlıyoruz.

 2.GÜN   Araç içi ikramlar eşliğinde İstanbul ve Bolu’yu takiben yaklaşık 8 saat sürecek yolculuktan sonra Türklerin ve Rumların ortak yaşantısının izlerini taşıyan müze kent Safranbolu’ya varıyoruz. İlk durağımız eski bir Bektaşi köyü olan Yörükköyü’ne varış. Köyün ortak yaşamını yansıtan çamaşırhane gezisini yaparken bu kadar çok detayın düşünülmüş olmasına şaşıracaksınız.  Ardından Sipahioğlu Konağı’nın harem ve selamlık bölümlerini geziyoruz. Yörük köyü gezimizi tamamladıktan sonra Panoramik olarak göreceğimiz Hükümet Konağı’nın ve Saat Kulesinin bulunduğu Kale Mevkiini Hıdırlık Tepesinden fotoğraflıyoruz. Buradan hiç bir evin diğerinin görüşünü kısıtlamadığı ve ne kadar düzenli bir şekilde konumlandırıldığını görebileceksiniz. Safranbolu’nun ruhunu yansıtan sokaklardan geçerek Semerciler, Manifaturacılar, Demirciler, Bakırcılar Çarşılarını, panoramik Cinci Hanı ve Hamamı, İzzet Mehmet Paşa Camii, Akçasu Kanyonunu, Köprülü Mehmet Paşa Camiini ve avlusundaki Güneş Saatini geziyoruz. Evleri ve lokumlarıyla meşhur Safranbolu’da en güzel gezi evi olan Kaymakamlar Konağı’nı gezerken kendinizi zaman makinesindeymiş gibi hissedeceksiniz. Tarihi kentin meşhur lokumcusun da lokuma dair bilgi alırken aynı zamanda lezzetli lokumlarından tatma ve alışveriş imkânı. Yemeniciler Arastasında verdiğimiz alışveriş molasını takiben akşam otelimize dönüyor ve akşam yemeğimizi alıyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile Safranbolu turizmine katkıda bulunmak amacıyla Tokatlı Kanyonu üzerinde yerden 80 metre yükseklikte ve 11 metre genişliğinde yapılan Kristal Teras ( Cam Seyir Terası ), 75 ton ağırlığı taşıyabiliyor. Roketatar mermisiyle dahi kırılmayan cam seyir terası, her biri 750 kilogram taşıyabilecek kapasiteye sahip gözenekler, 3 santimetre kalınlığında 3 parça camdan oluşuyor. Yaklaşık 400 kişiyi taşıma kapasitesine sahip olan 100 metrekareden oluşan terasta bir seferde sadece 30 kişi bulunabilmekte teras eşsiz Tokatlı Kanyonu manzarasını bizlere sunmaktadır. Tamamlanan turumuzun ardından Akşam Yemeği ve Konaklama için otelimize yerleşiyoruz.

 3.GÜN   Sabah otelde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından belirlediğimiz saatte otelimizden ayrılıp tarihçi Strabon’a göre Amazonlar tarafından kurulmuş olan, adını bir Pers prensesi Amastris’den alan Karadeniz’in eşsiz güzelliklerine sahip Fatih Sultan Mehmet tarafından “Çeşm-i Cihan buramı ola ?”( Dünya’nın Gözü ) diye adlandırılan Amasra’ya varıyoruz. ihtişamını halen koruyan surlarla çevrili kent sokaklarında gezerken küçük bir adayı anakaraya bağlayan Kemere Köprüsü, Kilise Camii ve Çekiciler Çarşısını görüp ünlü balık restoranlarında öğle yemeği molası veriyoruz, yemek sonrası Amasra’da programımızı tamamlayıp Bartın Çaycuma Devrek ve Mengen üzerinden devam ederek dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Misafirlerimizi aldığımız noktalarda bırakarak bir daha ki turumuzda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.


 

 

 

TUR ÜCRETİ:

 

(2  VE 3 KİŞİLİK ODALARDA KİŞİBAŞI )  : 
SİNGLE (TEK KİŞİLİK ODADA) :

İKİ KİŞİ YANINDA 0-6 YAŞ ÇOCUK:      (YATAK VERİLMEMEKTEDİR.)
İKİ KİŞİ YANINDA 6-12 YAŞ ÇOCUK: 

 

 


ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER                                                                              

*Araç İçi İkramlar (Soğuk içecekler,çay,kahve,kek,su)                                               


*Çevre Gezileri

 

*Turizm Bakanlığı'ndan Kokartlı Profesyonel Rehberler

 

*1 Gece Otelde Yarım Pansiyon Konaklama (akşam yemeği+sabah kahvaltısı)

 

*1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

 

*Mercedes Tourismo veya Travego Lüks Otobüslerle Ulaşım

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR

*Tüm Özel Harcamalar


*Müze Ören Yeri Girişleri

 

 

 

Canlı Destek Canlı Destek SİZİ ARAYALIM
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.