15-20 AĞUSTOS 2022 GÖRKEMLİ ROMANYA TURU

0 TL'den başlayan fiyatlarla
Rezervasyon işleminden önce lütfen tarih seçiniz

                               15-20 AĞUSTOS 2022 GÖRKEMLİ ROMANYA TURU
HAREKET NOKTALARI:


20:30 SİLİVRİ
20:30 ÇERKEZKÖY(ÜCRETSİZ SERVİS ARACIMIZ İLE TUR ARACININ KALKIŞ NOKTASINA ULAŞIM İMKANI)
20:30 TEKİRDAĞ (ÜCRETSİZ SERVİS ARACIMIZ İLE TUR ARACININ KALKIŞ NOKTASINA ULAŞIM İMKANI)
21:30 ÇORLU
22:15 LÜLEBURGAZ

22:30 BABAESKİ
23:00 KIRKLARELİ

NOT: ÜLKEDEN GİRİŞ VE ÇIKIŞ YAPACAĞIMIZ SINIR KAPIMIZ KIRKLARELİ DEREKÖY SINIRKAPISIDIR.


                      

 

1.GÜN 15/08/2022  ÇORLU

Turumuz gece saat 21:30’da belirlediğimiz  noktalardan hareketle başlayıp,Kırklareli Dereköy sınır kapısından geçerek devam eder.

2.GÜN  16/08/2022 ÇORLU - KARNOBAT-ŞUMEN-RAZGRAD-RUSÇUK-BÜKREŞ

 
Karnobat ve Şumen’i  takiben  Bulgaristan’ın 5. Büyük şehri olan  Rusçuk’a  üzerinden. Romanya’nın başkenti Bükreş’e  çeviriyoruz. Şehir  turumuz esnasında Parlamento Sarayı , Üniversite Meydanı , Devrim Meydanı , Komünist Parti Binası , Basın Binası , Carol I Heykeli , Aetherium Binası , Ömer Hayyam Heykeli , Hernestaou Parkı , Havacılar Heykeli , Zafer Takı , Eski Şehir , Merkez Bankası Binası , Tarih Müzesi , Askeri Garnizon Ve Atamızın Büstü görülecek Başlıca Yerler Arasındadır. Sonrasında Romanya köyeler müzesi ve NİKOLAY ÇAVUŞESKU / ELENA ÇAVUŞESKU çiftinin 2016 yılında müze olarak açılan Villasını ziyaret edeceğiz. Şehir Turumuzun Arından Konaklama Yapacağımız Otelimize  Geçiş Yapıyoruz .Geceleme Otelimizde.
(Akşam misafirlerimizi Yemekten sonra Bükreş merkeze ücretsiz olarak transferini gerçekleştireceğiz.BÜKREŞ GECESİ)

 3.Gün 17/08/2022   Bükreş Transilvanya (Şatolar Turu)

Sabah kahvaltı sonrası Transilvanya Turumuza Başlıyoruz  ,yaklaşık 2 saatlik yolculuğumuzun ardından Romanya’nın en ünlü kayak merkezi olan Sinaia şehrine varıyoruz, Avrupa’nın en güzel ve romantik şatolarından biri olan kendimizi adeta bir  masalın içindeymişiz  gibi hissedeceğimiz Peleş Sarayını ziyaret ettikten sonra tarihi güzellikleriyle ünlü Braşov şehrine hareket ediyoruz. Ortaçağ Alman Rokoko stilinde inşa edilmiş  tarihi yapıların yer aldığı bu güzel şehirde İstanbul ve Viyana arasında en büyük Gotik kilise olarak bilinen Kara Kilise, Şehir surları, Romanya’nın en dar sokağı, Catherines Kapısı, Eski Meclis Binası göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzu tamamladıktan sonra Bran şehrine hareket ediyoruz . Osmanlı tarihinde Kazıklı Voyvoda olarak bilinen III.Vlad'ın Kont Drakula filmlerine konu olmuş ve vampir efsanesinin doğduğu gizemli Şatosunu ziyaret ediyoruz. Girişinde kurulan pazardan Romanya’ya özgü hediyelik alışverişimizi yaptıktan sonra Gezimiz sonrası akşam saatlerinde Sibiu’daki  otelimize varış ve konaklama. Geceleme  Otelimizde.

4.GÜN 18/08/2022  Sibiu – Hunedoara – Alba İulia – Turda (Tuz Madenleri) – Sibiu

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından  Dünyanın En İyi 10 Kalesi İçerisinde Gösterilen Hunedoara Kalesi Olarakta Bilinen , Corvin Kalesi Ziyaretimizi Gerçekleştiriyoruz. 15.Yüzyılda Hunedoara’da İnşa Edilmiş Gotik-Rönesans Tarzlarını Taşıyan Kale Büyük Oranda Gotik Tarzda İnşa Edilmiştir. Fakat Rönesans Mimari Unsurlarını Da İçermektedir. Kale Tarih Boyunca 5 Defa Yanmıştır. Vlad Tepes (Kont Drakula, Kazıklı Voyvoda)’İn John Hunyadi Tarafından 7 Sene Boyunca Bu Kalede Tutsak Edilmesinden Dolayı Bram Stoker’ın Kitabındaki Drakula Şatosunun Burası Olduğuda Düşünülür. Kale Ziyaretimizin Ardından Belgrad  Erdeli Olarakta Bilinen Alba Lulia Şehrine Uğruyoruz Panoromik Şehir Turumuzun Ardından Turda Tuz Madenlerine Hareket Ediyoruz . Dünyanın En Büyük Tuz Madenleri Olan Ve Müze Haline Dönüşen Şaşkınlıkla Gezeceğimiz Turda Tuz Madenlerine Geçiyoruz. Müze Ziyaretimizin Ardından Konaklama Yapacağımız Sibiu Şehrine Hareket Ediyoruz. Geceleme Sibiu’da Bulunan Otelimizde.Geceleme  Otelimizde.

5. GÜN 19/08/2022 Sibiu – Mediaş -  Biertan (Evlilik Hapisanesi) – Sighişoara- Sibiu-Bükreş

Otelde Alacağımız Kahvaltının Ardından 13.Yüzyılda Alman Koloniciler Tarafından Kurulan Uzun Yıllar Macaristan Topraklarına Bağlı Olarak Yerleşik Düzen Hayatı Sürülen Ve  1919 Romanya Topraklarına Katılan Sibiu Şehrine Bağlı Mediaş’a Ulaşıyoruz Mediaş Ulaşmamızın Ardından Şehrin Simgesi Olarak Görülen 14. Yüzyılda Kalma Kale Giriş Kapısını Görerek Transilvanya’nın Kalbinde Yer Alan En Güzel Kasabalarından Biri Olan Sighişoara ‘Ya Gidiyoruz. Alman Mimarisinin Etkilerinin Görüldüğü Sighişoara, Uzun Dönemler Askeri Ve Diplomatik Açıdan Romanya’nın En Önemli Bölgesi Olmuştur. Göreceğimiz Yerler Arasında Saat Kulesi, Lonca Kulesi, 13. Yüzyılda Yapılmış Venedik Evi, Şu Anda Restoran Olarak Kullanılan Dracula’nın Evi, Boynuz Ev, Kilise Görülecek Yerler Arasındadır. Klasik Şehir Turumuzun Ardından Transilvanya Bölgesinde Eski Dönemlerde Evliliklerin Kurtarılması Amacı İle Kurulmuş Olan Evlilik Hapisanesini Ziyaret Ediyoruz. Transilvanya 'da Yaşayan Saksonlar Din Olarak Lütherci Protestan Hristiyanlığa İnancına Sahiptir Bu Din Belli Koşullarda Boşanmaya İzin Verse De, Eşlerin Evliliklerini Sürdürmesi Esastı. Bu Nedenle Sorunlu Çiftler Kendi Rızalarıyla Rahipten Yardım İstiyor, O Da Onları Bu Evlilik Hapishanesine Gönderiyor, Orada Anlaşmazlıklarına Çözüm Bulmaları İçin Altı Hafta Zaman Tanınıyordu Evlilik Hapisanesi Ziyaretimizin ardından Braşov'a geçiyoruz. Geceleme  Otelimizde.

 

6.GÜN 20/08/2022 PAZAR  Bükreş – Çorlu 

 

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından rotamızı Bükreş üzerinden Girgiu Sınır Kapısından geçiş yaparak  6 saat sürecek yolculuk sonrası Bulgaristan’ın sahil şehri  Varna’ya çeviriyoruz. Panoramik şehir turu sonrası alışveriş ve  öğle yemeği için verilecek serbest zaman sonrası programımızı ardından  Nessebar’a hareket.  Nessebar’da panoromik  şehir turu yaptıktan sonra 1.5 saatlik serbest zaman sonrası programımızı sonlandırıyor ve geri dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Siz değerli konuklarımızı aldığımız noktalarda bırakarak bir daha ki turumuzda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

 

 

NOT: KESİN KAYIT İÇİN %30 ÖN ÖDEME KAYIT ESNASINDA ALINMAKTADIR.

 

TURA DAHİL OLAN HİZMETLER

*Gidiş-dönüş Ulaşım

*Araç İçi İkramlar

*Türkçe Rehberlik Hizmeti

*2 Gece Bükreş'te 2 Gece Sibiu’da Oda-Kahvaltı Konaklama

TURA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Tüm Özel Harcamalar

* Schengen Vize Ücreti 150€ (Yeşil pasaportlar muaftır.)

* Yurt Dışı Çıkış Harcı 50TL

*Tüm Öğlen Ve Akşam Yemekleri

*Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri

*Yurt Dışı Seyahat Sigortası

 

 

 

 

                                                    

 

 

ı

Canlı Destek Canlı Destek SİZİ ARAYALIM
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.